Aktuality

Kdy otevřeme

Otevření pro veřejnost je naplánováno od 1.srpna 2023

Protože nemáme zkušenosti s provozování podobných zařízení, budou prohlídky na objednání- objednávkový formulář najdete na našich stránkách. Předpokládáme do budoucnosti otvírací dny PONDĚLÍ až PÁTEK,  v časech prohlídek v 11,00 hod , 13,00 hod a v 15,00 hod. Soboty a neděle na objednání.

 Doba prohlídky je cca 1 a půl hodiny. V dosahu je restaurace a benzinová stanice pro případné občerstvení či oběd. Parkovat se dá v našem objektu.

Kdy otevřeme


Na co se můžete těšit

Na výstavní ploše o velikosti cca 400 m2 na vás čeká více jak 1000 exponátů. K prohlédnutí budou špičkově zpracované létající makety letadel z 1. a  2. SV v rozměrech, jaké jste možná ještě neviděli. Vystavonány jsou figuríny pilotů a leteckého personálu oblečené do dobových leteckých kombinéz, leteckých kukel, kyslíkových dýchačů, rukavic, záchranných vest, padáků a bot. Ostatní záchranné prostředky jsou zastoupeny čluny pro posádky, záchrannými balíčky pro přežití, lékarničkami a dalšími ochrannými prostředky pro přežití pilota.

 

Exponáty jsou rozmístěny tak, jak se jednotlivé státy zapojovaly do 2. světové války. Jsou zastoupeny i konkrétní osobnosti jednotlivých zemí - letecká esa.

Malé nahlédnutí vám zprostředkuje fotogalerie.

Těšíme se na Vaši návštěvu a věříme, že Vám máme co ukázat.